Domácí ovesný jogurt s ovocem (Dělená strava podle LK - Kytičky + ovoce) recept

Top Recepty Dietní recepty

Suroviny na recept

Ovocná složka:
1 banán
1 kaki
Ovesný jogurt:
100 g ovesných vloček
2-3 PL jakéhokoliv rostlinného jogurtu

Postup receptu

  1. Výroba ovesného jogurtu je úplně jednoduchá: 100 g ovesných vloček zalijeme 300 ml vychladlé převařené vody a necháme 8 hodin stát v zavíčkované sklenici v lednici. Pak rozmixujeme maximálně dohladka, nejlépe ve výkonném mixéru. Získali jsme velmi husté ovesné mléko. Konzistencí připomíná spíše smetanu. Můžeme ho naředit, případně dochutit špetkou soli a lžičkou vhodného sladidla (fruktóza, kokosový cukr...) a používat jako jiná rostlinná mléka.

  2. Pro získání jogurtu kuchtíme dál: Pokud máme jakýkoliv domácí spotřebič s funkcí JOGURT, jednoduše do nepřislazeného ovesného mléka přidáme 2-3 lžíce koupeného rostlinného jogurtu s živou kulturou a necháme ho uzrát v přístroji podle návodu (Rostlinný jogurt zraje 8 a více hodin při 45°C. Čím déle zraje, tím je kyselejší.). Pokud nevlastníme tuto vymoženost, zahřejeme ovesné mléko v mikrovlnné troubě nebo vodní lázni na cca 45°C, přimícháme k němu opět 2-3 PL rostlinného jogurtu a strčíme ho pěkně postaru do peřin na minimálně 8 hodin. Ovesné vločky jsou syrové, při zahřívání pozor, ať mléko nepřevaříte, stala by se z něj obyčejná ovesná kaše.

  3. Banán nakrájíme na kolečka, oloupané kaki na kostičky. Na dno poháru dáme pár plátků banánu, zalijeme ovesným jogurtem, poklademe zbytkem banánu a kaki ovocem. Sladit není třeba.


Líbí se vám recept? Sdílejte tento jednoduchý recept!

Top Recepty online - Recepty z kategorie: Domácí ovesný jogurt s ovocem (Dělená strava podle LK - Kytičky + ovoce) recept, jednoduchý recept Domácí ovesný jogurt s ovocem (Dělená strava podle LK - Kytičky + ovoce), recept Domácí ovesný jogurt s ovocem (Dělená strava podle LK - Kytičky + ovoce), recept Domácí ovesný jogurt s ovocem (Dělená strava podle LK - Kytičky + ovoce), Domácí ovesný jogurt s ovocem (Dělená strava podle LK - Kytičky + ovoce) recept, recepty, recepty online, online recepty, recept, vaření, kuchařka, nové recepty, nejlepší recepty, recepty moučníky, jednoduché recepty recepty oběd, top recepty, vaření recepty, nejlepší recepty na oběd, kniha receptů, recepty z masa, zdravé recepty, vaření, toprecepty nové recepty lidl recepty, prima recepty, kaufland recepty, albert recepty, tesco recepty, pohlreich recepty, babicoby dobroty recepty, babicoby dobroty recepty, pro ženy recepty, globus recepty, penny recepty, super recepty, blesk recepty, kuchyne lidlu recepty, roman paulus recepty, billa recepty, nové recepty, vaříme zdravě a chutně, levné recepty, vánoční recepty, velikonoční recepty, letní recepty, zimní recepty, halloween recepty, recepty na dorty, rychlý recept domácí, domácí ovesný jogurt s ovocem (dělená strava podle lk - kytičky + ovoce), dietní recepty, recepty, recepty online, online recepty, recept, vaření, kuchařka, prima recepty, pečení, zavařování, receptář apetit recepty