Vepřová panenka s bramborovo-kukuřičným dortíkem a sýrovou omáčkou, ozdobené slaninou recept

Top Recepty Vepřové maso

Suroviny na recept

400 g vepřové panenky
250 g brambor
1 menší konzerva kukuřice v nálevu
100 ml 12 % smetany na vaření
100 g sýru (je jedno jakého dle chuti)
1 cibule
4 plátky slaniny
sůl
olej
mléko
máslo

Postup receptu

  1. Panenku očistíme od blan, osolíme a potřeme olejem. Na pánvi nebo grilu maso zatáhneme, ať se udělá krusta (obal), který nepustí šťávu při pečení.

  2. Maso s plátky slaniny (uzeniny) na panence, s očištěnou cibulkou a nakrájenou, dáme na pekáč, podlijeme vodou a pečeme na 180°C cca 25 minut. Panenku vyjmeme (slaninu dáme bokem na ozdobu) a filírujeme na plátky.

  3. Očištěné brambory dáme vařit do osolené vody na cca 15 minut. Uvařené brambory vyjmeme a scedíme. Takto uvařené brambory rozšťoucháme s máslem a mlékem, přidáme procezenou kukuřici z nálevu a lžící zamícháme do bramborové kaše. Na talíř dáme formičku ve tvaru krychle a vyplníme směsí do příslušného tvaru.

  4. Smetanu nalijeme do hrnce, přivedeme lehce k varu, až je smetana horká, přidáme sýr (modrý, parmezán atd., dle chuti) a mícháme, než se sýr spojí se smetanou. Tyto 3 hotové suroviny dáme na talíř podle fotky.


Líbí se vám recept? Sdílejte tento jednoduchý recept!

Top Recepty online - Recepty z kategorie: Vepřová panenka s bramborovo-kukuřičným dortíkem a sýrovou omáčkou, ozdobené slaninou recept, jednoduchý recept Vepřová panenka s bramborovo-kukuřičným dortíkem a sýrovou omáčkou, ozdobené slaninou, recept Vepřová panenka s bramborovo-kukuřičným dortíkem a sýrovou omáčkou, ozdobené slaninou, recept Vepřová panenka s bramborovo-kukuřičným dortíkem a sýrovou omáčkou, ozdobené slaninou, Vepřová panenka s bramborovo-kukuřičným dortíkem a sýrovou omáčkou, ozdobené slaninou recept, recepty, recepty online, online recepty, recept, vaření, kuchařka, nové recepty, nejlepší recepty, recepty moučníky, jednoduché recepty recepty oběd, top recepty, vaření recepty, nejlepší recepty na oběd, kniha receptů, recepty z masa, zdravé recepty, vaření, toprecepty nové recepty lidl recepty, prima recepty, kaufland recepty, albert recepty, tesco recepty, pohlreich recepty, babicoby dobroty recepty, babicoby dobroty recepty, pro ženy recepty, globus recepty, penny recepty, super recepty, blesk recepty, kuchyne lidlu recepty, roman paulus recepty, billa recepty, nové recepty, vaříme zdravě a chutně, levné recepty, vánoční recepty, velikonoční recepty, letní recepty, zimní recepty, halloween recepty, recepty na dorty, rychlý recept vepřová, vepřová panenka s bramborovo-kukuřičným dortíkem a sýrovou omáčkou, ozdobené slaninou, vepřové maso, recepty, recepty online, online recepty, recept, vaření, kuchařka, prima recepty, pečení, zavařování, receptář apetit recepty